KOMUNIKAT STARTOWY

BUKOŁAZ FOTO - PODSUMOWANIE

2019-12-16

FOTO PODSUMOWANIE
Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć BUKOŁAZA 2019 JESIEŃ autorstwa Daniela Reszke. 

KOMUNIKAT STARTOWY

2019-12-10

KOMUNIKAT STARTOWY
Czas na komunikat przed zawodami BUKOŁAZ JESIEŃ 2019. 

BUKOŁAZ JESIEŃ - ZGŁOSZENIA

2019-11-05

BUKOŁAZ JESIEŃ - ZGŁOSZENIA
Ku naszej uciesze startujemy z zapisami do biegów BUKOŁAZ JESIEŃ 2019 :) 

Drogie Bukołazy, czas na komunikat przedstartowy :) Poniżej ramowy program wydarzenia BUKOŁAZ JESIEŃ 2019 organizowanej w dniu 14 grudnia 2018. 

RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW BUKOŁAZ JESIEŃ 2019

godz. 10:00 - 11:40 - Weryfikacja uczestników (+pakiety startowe) w biegach: BUKOŁAZ KIDS i BUKOŁAZ 21K EXTREMUM.

godz. 12:00 - Otwarcie zawodów, start biegu BUKOŁAZ 21K EXTREMUM.

godz. 12:05 - Początek biegów BUKOŁAZ 300/600M KIDS, rozpoczynamy od najmłodszych (rocznik 2014 i młodsi) i postępująco zmierzamy do najstarszych. Z uwagi na duże tempo zawodów (18 biegów KIDS), już teraz wyczulamy dzieci i opiekunów na komunikaty prowadzącego zawody. Starty poszczególnych grup w sekwencjach mniej więcej co 2-3 minuty.

godz. 12:00 - 13:40 - Weryfikacja uczestników (+pakiety startowe) biegu: BUKOŁAZ 6K INTRO.

godz. 13.30 - 14:00 - Podsumowanie zawodów dziecięcych.

godz. 14:00 - Start biegu BUKOŁAZ 6K INTRO.

Wyróżnienia indywidualne i podziękowania,  zamknięcie imprezy BUKOŁAZ JESIEŃ 2019.


BIURO ZAWODÓW i DEPOZYT

Odbiór pakietów startowych i weryfikacja zawodników w Biurze Zawodów (Szczecin, ul.Skalista 24). Osobno na terenie pod namiotem  - zorganizujemy depozyt.

 

DYSCYPLINA BIEGU

Trudne realia skłaniają nas do przekazania dodatkowych uwag. Przez wzgląd na Wasze bezpieczeństwo i dobre standardy, nie ma zezwolenia na zbaczanie z trasy biegu. Tego rodzaju sytuacje mogą oznaczać dyskwalifikację. Poza zasadami uczciwej, sportowej rywalizacji, idzie o mogące stanowić zagrożenie równoległe obszary robocze intensywnych prac leśnych i przestrzenie ochrony naszego Rezerwatu Przyrody Bukowe Zdroje. Tyle oczywistych przestróg. Ostatnia uwaga dotyczy sytuacji zmęczenia ciała i psyche. Wiemy, że dacie radę. Jednakże w sytuacji decyzji o wycofaniu z biegu podjętej z dala od aglomeracji, oferujemy Wam powrót do naszej bazy trekkingowej busem. Zaplanowanym miejscem podjęcia będzie punkt  przeprawy przez Drogę Kołowską, w bezpośrednim sąsiedztwie BUKOWCA (12 kilometr biegu 21K).

 

OZNAKOWANIE TRASY:

Przemierzający szlak 21K i 6K napotkają na swojej drodze intuicyjne oznaczenia w postaci palików i kontrastowej taśmy. Osobno na trasie biegu napotkacie rozstawione patrole wsparcia  i wolontariuszy pełniących rolę żywych drogowskazów oraz terenowych sędziów naszych zawodów. W tym miejscu prosimy o respektowanie ich zaleceń i decyzji. . Poniżej zerknijcie na załączone mapy biegów: 21K i 6K. Warto zapamiętać kluczowe punkty topograficzne. 


DOJAZD W MIEJSCE ZAWODÓW 

W bezpośrednim obszarze naszej trekkingowej bazy eliminujemy praktyczną obecność samochodu (tylko służby techniczne i pojazdy zaopatrzenia). Oczywiście zachęcamy do przyjazdu komunikacją zbiorową (autobus linii 64), do skorzystania z rozkładu linii kolejowych (Dworzec PKP). Bardzo dedykujemy wszelkie rozwiązania nakierowane na współdzielenie (jeden pojazd = kilku pasażerów). Jednocześnie gdzieś w tym wszystkim czujemy się zobowiązani wskazać Wam miejsca możliwego parkowania. W zasadzie wszystkie w odległości nie dalej jak 10 min. drogi pieszego. Są to fragmenty ulic: Skalista, Inżynierska, Włókiennicza, Warsztatowa, Spiżowa, Ziarnista, Metalowa (przy Dworcu PKP). Jeśli dobrze poszukać tych miejsc, w bliskiej okolicy jest  ich więcej. W każdym wypadku apelujemy o nietarasowanie wyjazdów z prywatnych posesji, zachowanie gwarancji możliwości przejazdu ulicą. Słowem o wyobraźnię. W tym dniu wszyscy zdążymy. Kilka minut marszu do miejsca startu potraktujmy jako sportową rozgrzewkę. Niestety pomimo usilnych zabiegów termin organizacji Bukołaza zbiegł się z terminem zakończenia dwóch budów: BUKOVASPORT oraz Adaptacja Poddasza pobliskiej szkoły KSP JPII. Prosimy o wyrozumiałość.

 

TEL. POMOCY MEDYCZNEJ

Do Waszej wiadomości podajemy numer telefonu do koordynatora medycznego BUKOŁAZ 2019: 602-186-173. Miejcie w zanadrzu. 

To już wszystko. Drogie BUKOŁAZY do zobaczenia w dniu zawodów :)