PODSUMOWANIE BUKOŁAZ WIOSNA

RADOSNYCH ŚWIĄT

2019-04-20

RADOSNYCH ŚWIĄT
Wszystkim Bukołazom składamy życzenia radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

FOTO SEBASTIAN STRACHOWSKI

2019-04-16

FOTO SEBASTIAN STRACHOWSKI
Zdjęcia ze strzelnicy wojskowej 5 Pułku Inżynieryjnego podczas BUKOŁAZ 12K BIATHLON. 

FOTO DANIEL RESZKE

2019-04-15

FOTO DANIEL RESZKE
Pierwsza galeria zdjęć ze strefy startu i mety Bukołaz 2019 wiosna. 

PODSUMOWANIE BUKOŁAZ WIOSNA

Po większej części podsumowaliśmy już naszą zawody bezpośrednio w dniu sportowej rywalizacji. Chyba jednak wypada skreślić kilka szczerych słów w kanale oficjalnej strony zawodów. Niech to będą głównie słowa podziękowań i gdzieś na zakończenie nieco bardziej krytyczna autorefleksja organizatora utrzymana w kierunku sensownego rozwoju projektu.  Zacznijmy od podziękowań.

PODZIĘKOWANIA

Chcielibyśmy podziękować naszym istotnym partnerom projektu memoriałowego biathlonu i biegu Julka. Na pewno w pierwszej kolejności pracownikom IPN Oddział Szczecin. Przede wszystkim za niezwykle cenną inspirację historyczną postacią Juliana Grunera. Od tego wszystko się zaczęło. W dalszej kolejności za wsparcie organizacyjne i finansowe wydarzenia. Chcielibyśmy bardzo podziękować Miastu Szczecin za rozpięty, życzliwy mecenat nad wydarzeniem. Wsparcie środkami miasta i IPN miało charakter pierwszej gwarancji powodzenia projektu. Pragniemy bardzo podziękować 5 Pułkowi Inżynieryjnemu w Szczecinie za otwarcie w tym dniu strzelnicy wojskowej i bardzo pomocne wsparcie dzielnych saperów. Obecność polskiej armii przydała naszemu wydarzeniu sportowej powagi. Z pewnością należą się podziękowania firmie DECATHLON za wzmocnienie budżetu nagród w biathlonie. Wielkie słowa podziękowania względem teamu ratowników medycznych i fizjoterapeutów zbudowanych wokół Urszuli Domańskiej. Z Wami zawsze czujemy się bezpiecznie. Podziękowania dla harcerek, harcerzy ZHP i ZHR, którzy zabezpieczali logistycznie nasz projekt. Podziękowania dla grupy fotografów: Sylwia, Joanna, Paulina, Michał i Daniel. Dzięki Wam to było blisko 600 zdjęć, czyli dobrze utrwalonych 600 osobnych aspektów naszego sportowego wydarzenia. Dziękujemy! Podziękowania dla Szkoły Podstawowej Jana Pawła II za gościnę. Podziękowania dla Podjuszańskiego Klubu Seniora za wsparcie strefy cateringu. Wreszcie podziękowania dla członków SKF BIOMASZYNA. Jak zawsze byliście na posterunku.

 

UWAGI W KIERUNKU DALSZEGO ROZWOJU

Naszą imprezę zrobiliśmy tak naprawdę w niespełna 2 miesiące. Decyzje administracyjne warunkujące start podjęte zostały na przełomie stycznia-lutego bieżącego roku. W przyszłym roku chcielibyśmy zacząć przygotowania wcześniej. Za elementy do poprawy uważamy:

1. Rozważamy zmianę karabinku na mocniejszy (wyrzut śrutu z prędkością 300 metrów na sekundę). Rozważamy karabinek z dodatkową optyką. Kryją się za tym dwie intencje. Zwiększenie odległości celu. Dodatkowo 100% pewne położenie celowniczej tarczy, nawet przy trafieniu w jej obrzeże. Ogółem trafialiście bardzo dobrze. Zastosowany karabinek miał charakter uniwersalny (łatwy naciąg, uniwersalny rozstaw: młodzież, kobiety i mężczyźni), niemniej może być chyba jeszcze lepiej.

2. Rozważamy zwiększenie liczby stanowisk strzeleckich, tak aby nie było momentów kolejkowania i oczekiwania na zwolnienie stanowiska

3. Na pewno wsparcie stanowiskiem dodatkowego nawadniania na strzelnicy.

4. Przyspieszenie komunikacji strzelnica – biuro zawodów w zakresie przekazywania karnych naliczeń po strzelaniu.

5. W biegach Małego Julka rezygnacja z chyba jednak zbyt profesjonalnego systemu pomiaru czasu (chip w numerze startowym), na rzecz rozwiązań wcześniejszych.

Kończąc dodajmy jedną prośbę. Otóż na pewno potrzebna jest wcześniejsza promocja wydarzenia. Cóż jednak jeśli bieg organizowany jest poniżej kosztu pakietu startowego, dodatkowo organizator przekazuje część uzyskanych środków na cel społecznie doniosły (Szkoła JPII), a nadal tkwi jakaś bariera dostępu. Jak sądzimy tą barierą była świadomość jak sobie poradzę na strzelnicy. Dlatego drodzy uczestnicy pierwszej edycji BUKOŁAZ 12K BIATHLON będziemy szczerze wdzięczni za życzliwą rekomendację. Wiecie już bowiem, że BUKOŁAZ 12K BIATHLON / MEMORIAŁ JULIANA GRUNERA jest sportową imprezą dla wszystkich. Jeszcze raz dzięki za sportowe emocje!