NAMOWA DROGI

RADOSNYCH ŚWIĄT

2019-04-20

RADOSNYCH ŚWIĄT
Wszystkim Bukołazom składamy życzenia radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

FOTO SEBASTIAN STRACHOWSKI

2019-04-16

FOTO SEBASTIAN STRACHOWSKI
Zdjęcia ze strzelnicy wojskowej 5 Pułku Inżynieryjnego podczas BUKOŁAZ 12K BIATHLON. 

FOTO DANIEL RESZKE

2019-04-15

FOTO DANIEL RESZKE
Pierwsza galeria zdjęć ze strefy startu i mety Bukołaz 2019 wiosna. 

NAMOWA DROGI

Patrząc na zdjęcie Sylwii Żołądek opisujące fragment trasy BUKOŁAZ 21K EXTREMUM, widząc te prześwity światła, wyczuwamy autentyczną namowę drogi. Pokochaliśmy te leśne ścieżyny Bukowej i przede wszystkim właśnie dlatego lubimy "robić" BUKOŁAZA. Dla wielu z Was BUKOŁAZ jest pojedynczym dniem ambitnego biegania i chyba nawet wciągnęliście się w tę imprezę. Dla nas BUKOŁAZ to sporo więcej przysłowiowego szwendania się lesie. Niby w kieracie obowiązku, ale zawsze z niekłamaną przyjemnością wchodzimy na te bezdroża. Zapewne gdzieś z początkiem stycznia rozpoczniemy zapisy do III edycji serii biegów BUKOŁAZA (2018 AD). Wciąż prowadzone są jeszcze rozmowy zmierzające do rozszerzenia formuły. Wiele wskazuje na to, że tym razem będzie to impreza w dwóch terminach: wiosennym i jesiennym. Na razie pewny jest termin jesieni 21/X/2018 - znany standard: 21K, 6K, 300/600M. Osobno szykujemy jeszcze coś specjalnego na kwiecień 2018. Odejdźmy jednak od tej perspektywy przyszłości na rzecz podziękowań względem całego zespołu i wszystkich środowisk dzielnie przygotowujących BUKOŁAZA. Musimy z tym zdążyć jeszcze w starym roku :)

  

PODZIĘKOWANIA ROKU 2017

Zasłużone podziękowania względem osób najściślej współpracujących przy organizacji BUKOŁAZA 2017. Byli od początku do końca, nie zawiedli: Arkadiusz Kozak, Sylwia i Michał Żołądek, Daniel Reszke, Mirosława Roźmiej, Grzegorz Kuczyński, Robert i Paweł Dzierzęcki, Radek Kuczma, Mariusz Walczak, Kasia i Rafał Nowak.

Podziękowania dla harcerzy z Wielopoziomowej Drużyny "Szczerbiec". Naprawdę trudno sobie wyobrazić BUKOŁAZA bez wsparcia trzydziestoosobowego oddziału ZHP. Szczególne podziękowania dla druha Sebastiana Strachowskiego odpowiedzialnego za koordynację współpracy.

Podziękowania dla sztabu zabezpieczenia medycznego i odnowy powysiłkowej. Szczególne podziękowania dla Tomka i Uli Domańskiej za koordynację  działań tak dużego zespołu ratowników i fizjoterapeutów.

Podziękowania dla dziewczyn z Podjuszańskiego Klubu Seniora za wsparcie strefy cateringu. Nieodzowne podziękowania względem pierwszej damy klubu - Jagoda Biźnia.

Podziękowania względem polskiej Policji za wsparcie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podziękowania dla funkcjonariusza szczecińskiej KMP - Karol Alenkowicz, za dobrze skoordynowane działania na kierunku bezpieczeństwo.    

Podziękowania względem naszych mecenasów, sponsorów, partnerów instytucjonalnych i technicznych. Wymieńmy po kolei: Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Gryfino, Miasto Szczecin, Instytut Pamięci Narodowej, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Zachodniopomorskie Centrum Żeglarstwa, Skoda Krotoski-Cichy, Decathlon, AKTIVONSPORT, FOOD BY ANN, SPONDYLUS.

Podziękowania dla organizatorów i współtwórców festynu towarzyszącego BUKOLANDIA 2017. Na pewno dla głównodowodzącej Anity Karyń.

Wielkie podziękowania dla major Stanisławy Kociełowicz za wszelkie pełnione honory. Jest Pani prawdziwym świadkiem dziejów. Zawsze jesteśmy bardzo zaszczyceni Pani obecnością i życzymy wielu lat w zdrowiu!

Na zakończenie wielkie podziękowania dla Was biegaczy. Wypełniliście istotną treścią i dodaliście koloryt naszemu przedsięwzięciu. Nie ogłaszaliśmy tego wszem i wobec, ale dzięki Wam udało nam się troszkę wesprzeć Projekt Szkoły na Skale, czyli pobliskiej szkoły Jana Pawła II. Przyjęliśmy prosty przelicznik 10 PLN od każdego biegacza, co dało razem 2840 PLN. Bardzo dziękujemy i za to!

 Do zobaczenia w nowym, biegowy roku!