KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY

PIERWSZA RELACJA

2018-10-22

PIERWSZA RELACJA
Mamy dla Was pierwsze zdjęcia z jesiennej edycji BUKOŁAZA 2018. 

KOMUNIKAT STARTOWY

2018-10-19

KOMUNIKAT STARTOWY
Drogie Bukołazy, czas na komunikat przedstartowy :) Poniżej ramowy program wydarzenia BUKOŁAZ 2018. 

BUKOŁAZ JESIEŃ 2018

2018-10-11

BUKOŁAZ JESIEŃ 2018
Już tylko 10 dni dzieli nas od startu trzeciej edycji jesiennych biegów BUKOŁAZ 2018.  

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY

Najwyższy czas na komunikat przedstartowy BUKOŁAZA 2017. Rozpocznijmy od ramowego programu wydarzenia BUKOŁAZ 2017.

KOMUNIKAT PIERWSZY - RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW

godz. 9:00 - 10:30 - Weryfikacja uczestników (+pakiety startowe) w biegach: BUKOŁAZ KIDS i BUKOŁAZ 21K EXTREMUM.

godz. 9:00 - 12:00 - Weryfikacja uczestników (+pakiety startowe) biegu: BUKOŁAZ 6K INTRO.

godz. 11:00 - Otwarcie zawodów, start biegu BUKOŁAZ 21K EXTREMUM, początek festynu BUKOLANDIA.

godz. 11:05 - Początek biegów BUKOŁAZ 300/600M KIDS, rozpoczynamy od najmłodszych (rocznik 2012 i młodsi) i postępująco zmierzamy do najstarszych. Z uwagi na duże tempo zawodów (18 biegów KIDS), już teraz wyczulamy dzieci i opiekunów na komunikaty prowadzącego zawody. Starty poszczególnych grup w sekwencjach mniej więcej co 2-3 minuty.

godz. 12:00 - Start biegu BUKOŁAZ 6K INTRO.

godz. 13.30-14.00 - Podsumowanie zawodów, wyróżnienia indywidualne i podziękowania, rozstrzygnięcie konkursu SKODY, losowanie nagrody weekend dla dwojga w BAGIŃSCY SPA w Pobierowie, zamknięcie festynu BUKOLANDIA, zamknięcie imprezy BUKOŁAZ 2017.

 

KOMUNIKAT DRUGI - BIURO ZAWODÓW i DEPOZYT

Odbiór pakietów startowych i weryfikacja zawodników w Biurze Zawodów (Szczecin, ul.Skalista 24). Osobno na terenie obiektu szkolnego - zorganizujemy depozyt.

 

KOMUNIKAT TRZECI - DYSCYPLINA BIEGU

Trudne realia skłaniają nas do przekazania dodatkowych uwag. Przez wzgląd na Wasze bezpieczeństwo i dobre standardy, nie ma zezwolenia na zbaczanie z trasy biegu. Tego rodzaju sytuacje mogą oznaczać dyskwalifikację. Poza zasadami uczciwej, sportowej rywalizacji, idzie o mogące stanowić zagrożenie równoległe obszary robocze intensywnych prac leśnych i przestrzenie ochrony naszego Rezerwatu Przyrody Bukowe Zdroje. Tyle oczywistych przestróg. Ostatnia uwaga dotyczy sytuacji zmęczenia ciała i psyche. Wiemy, że dacie radę. Jednakże w sytuacji decyzji o wycofaniu z biegu podjętej z dala od aglomeracji, oferujemy Wam powrót do naszej bazy trekkingowej busem. Zaplanowanym miejscem podjęcia będzie punkt  przeprawy przez Drogę Kołowską, w bezpośrednim sąsiedztwie BUKOWCA (12 kilometr biegu 21K).

 

KOMUNIKAT CZWARTY - OZNAKOWANIE TRASY:

Przemierzający szlak 21K i 6K napotkają na swojej drodze intuicyjne oznaczenia w postaci palików i kontrastowej taśmy. Ponadto znaczniki już przebytej drogi oraz siedem typów kierunkowych strzałek. Poniżej poglądowy materiał. Osobno na trasie biegu napotkacie rozstawione patrole wsparcia umundurowanych harcerzy i wolontariuszy pełniących rolę żywych drogowskazów oraz terenowych sędziów naszych zawodów. W tym miejscu prosimy o respektowanie ich zaleceń i decyzji. Uwaga, wiodący kolor taśmy znakowania dla obu biegów to biało-czerwony. Osobny kolor biało-zielony pojawiać się będzie tylko w sytuacji odejścia/usamodzielnienia szlaku 6K od 21K.

 

KOMUNIKAT PIĄTY - DOJAZD  

W bezpośrednim obszarze naszej trekkingowej bazy eliminujemy praktyczną obecność samochodu (tylko służby techniczne i pojazdy zaopatrzenia). Oczywiście zachęcamy do przyjazdu komunikacją zbiorową (autobusy linii 64 i 55), do skorzystania z rozkładu linii kolejowych (Dworzec PKP). Bardzo dedykujemy wszelkie rozwiązania nakierowane na współdzielenie (jeden pojazd = kilku pasażerów). Jednocześnie gdzieś w tym wszystkim czujemy się zobowiązani wskazać Wam miejsca możliwego parkowania. W zasadzie wszystkie w odległości nie dalej jak 10 min. drogi pieszego. Są to fragmenty ulic: Skalista, Inżynierska, Włókiennicza, Warsztatowa, Spiżowa, Ziarnista, Metalowa (przy Dworcu PKP). Jeśli dobrze poszukać tych miejsc, w bliskiej okolicy jest  ich więcej. W każdym wypadku apelujemy o nietarasowanie wyjazdów z prywatnych posesji, zachowanie gwarancji możliwości przejazdu ulicą. Słowem o wyobraźnię. W tym dniu wszyscy zdążymy. Kilka minut marszu do miejsca startu potraktujmy jako sportową rozgrzewkę.

KOMUNIKAT SZÓSTY - TEL. POMOCY MEDYCZNEJ

Do Waszej wiadomości podajemy numer telefonu do koordynatora medycznego BUKOŁAZA - 790-600-793. Miejcie w zanadrzu. 

 

KOMUNIKAT SIÓDMY - POGODA

Temat najmniej zależny od nas. Tym niemniej prognozy pogody na sobotę są korzystne :)

 

To już wszystko. Drogie BUKOŁAZY do zobaczenia w dniu zawodów :)