KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY

BUKOŁAZ FOTO - PODSUMOWANIE

2019-12-16

FOTO PODSUMOWANIE
Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć BUKOŁAZA 2019 JESIEŃ autorstwa Daniela Reszke. 

KOMUNIKAT STARTOWY

2019-12-10

KOMUNIKAT STARTOWY
Czas na komunikat przed zawodami BUKOŁAZ JESIEŃ 2019. 

BUKOŁAZ JESIEŃ - ZGŁOSZENIA

2019-11-05

BUKOŁAZ JESIEŃ - ZGŁOSZENIA
Ku naszej uciesze startujemy z zapisami do biegów BUKOŁAZ JESIEŃ 2019 :) 

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY

Czas na komunikat przedstartowy BUKOŁAZA 12K BIATHLON / MEMORIAŁ JULIANA GRUNERA / MAŁY JULEK RUN 300/600M. Rozpocznijmy od przypomnienia ramowego programu:

13.04 (SOBOTA) 2019 - TRENING STRZELECKI

GODZ. 14:00-16:00  / Trening odbędzie się na strzelnicy wojskowej 5-Pułku Inżynieryjnego położonej przy Drodze Chlebowskiej w Puszczy Bukowej. Osobno zawodnicy, którzy z różnych względów nie dotrą na trening, dostają ostatnią szansę na obeznanie z bronią w dniu zawodów (niedziela), w tym samym miejscu w godzinach 10:00-11:30.

14.04 (NIEDZIELA) 2019 – RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW

GODZ. 9.00-9.50 / Otwarcie biura zawodów. Weryfikacja uczestników w biegach MAŁY JULEK RUN 300/600M. Zarazem ostatnia szansa dopisanie się na listę zawodników.

GODZ. 10.00 / Oficjalne otwarcie zawodów. Start biegów MAŁY JULEK RUN 300/600M, rozpoczynamy od kategorii najmłodszych i potem idziemy wiekiem w górę. Równolegle start strefy gier i zabaw, strefy cateringu, strefy porad zdrowotnych i odnowy biologicznej.

GODZ. 11.00-11.50 / Weryfikacja uczestników w biegu BUKOŁAZ 12K BIATHLON / MEMORIAŁ JULIANA GRUNERA. Zarazem ostatnia szansa dopisania się na listę zawodników.

GODZ. 12.00 / Start zawodów BUKOŁAZ 12K BIATHLON / MEMORIAŁ JULIANA GRUNERA. Zawodnicy startują w kolejności alfabetycznej w odstępach co 40 sekund. Z uwagi na ilość przygotowanych stanowisk strzeleckich zalecamy bieg samodzielny.

GODZ. 12.30 / Podsumowanie zawodów MAŁY JULEK RUN 300/600M.

GODZ. 14:00 / Podsumowanie zawodów BUKOŁAZ 12K BIATHLON - MEMORIAŁ JULIANA GRUNERA

BIURO ZAWODÓW i DEPOZYT

Odbiór pakietów startowych i weryfikacja zawodników w Biurze Zawodów (Szczecin, ul.Skalista 24). Osobno na terenie obiektu szkolnego - zorganizujemy depozyt.

DOJAZD DO MIEJSCA ZAWODÓW

W bezpośrednim obszarze naszej trekkingowej bazy eliminujemy praktyczną obecność samochodu (tylko służby techniczne i pojazdy zaopatrzenia). Oczywiście zachęcamy do przyjazdu komunikacją zbiorową (autobusy linii 64 i 66), do skorzystania z rozkładu linii kolejowych (Dworzec PKP). Bardzo dedykujemy wszelkie rozwiązania nakierowane na współdzielenie (jeden pojazd = kilku pasażerów). Jednocześnie gdzieś w tym wszystkim czujemy się zobowiązani wskazać Wam miejsca możliwego parkowania. W zasadzie wszystkie w odległości nie dalej jak 10 min. drogi pieszego. Są to fragmenty ulic: Skalista, Inżynierska, Włókiennicza, Warsztatowa, Spiżowa, Ziarnista, Metalowa (przy Dworcu PKP). Jeśli dobrze poszukać tych miejsc, w bliskiej okolicy jest  ich więcej. W każdym wypadku apelujemy o nietarasowanie wyjazdów z prywatnych posesji, zachowanie gwarancji możliwości przejazdu ulicą. Słowem o wyobraźnię. W tym dniu wszyscy zdążymy. Kilka minut marszu do miejsca startu potraktujmy jako sportową rozgrzewkę.

TEL. POMOCY MEDYCZNEJ

Do Waszej wiadomości podajemy numer telefonu do koordynatora medycznego: 500-386-495 (Antoni Zydek). Miejcie w zanadrzu.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA STRZELNICY

  • Mierzymy tylko do celu.
  • Bezwzględnie stosujemy się do poleceń sędziego.
  • Złamanie reguł może być równoznaczne z natychmiastową dyskwalifikacją.
  • Przed zawodami zapoznaj się z obsługą broni.
  • Przestrzegaj kolejności strzeleckich pozycji. Najpierw pozycja leżąca, jako druga stojąca. Zważaj na wyznaczone kierunki biegu w komunikacji wewnętrznej strzelnicy.
  • Z każdej pozycji masz 5 prób. Łącznie 10 strzałów.
  • Próba niecelna oznacza 30 sekund karnych.
  • Problemy z bronią sygnalizuj sędziemu.
  • Broń odkładaj w miejsce wyznaczone. Nie wolno rzucać bronią.
  • Komenda "PRZERWIJ OGIEŃ!" oznacza natychmiastowe zatrzymanie strzelania i odłożenie broni.

To już wszystko. Widzimy się w dniu zawodów :)